FAQ

Ile wcześniej należy zamówić sukienkę?

Czas realizacji zamówienia ustalamy indywidualnie w zależności od terminu ślubu i  konkretnego modelu sukienki. Średnio potrzebujemy około sześciu miesięcy, szczególnie jeśli chodzi o śluby odbywające się w okresie między majem a październikiem.

Jak umówić się na spotkanie?

Na spotkanie w naszym salonie najlepiej umówić się telefonicznie (731-918-777), sytuacja w terminarzu zmienia się, dlatego to najwygodniejsza i najszybsza forma kontaktu. Przy okazji możesz spytać o dostępność wybranych modeli. Jeśli chcesz zmienić termin lub odwołać wizytę również skontaktuj się z nami telefonicznie.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w Bellavoi?

Zabierz ze sobą pozytywne nastawienie. Przyda się też gumka do włosów i bielizna w kolorze cielistym (stanik z odpinanymi ramiączkami). Buty nie są konieczne, chyba, że planujesz mierzyć krótkie sukienki. Zrezygnuj w tym dniu z mocnego makijażu (gruba warstwa podkładu, szminka) i nie nakładaj olejków czy balsamów, które mogą ubrudzić sukienki ( w Bellavoi dbamy by modele z ekspozycji były czyste – tak by każdej Pannie Młodej przyjemnie mierzyło się kreacje).

Przed wizytą warto też odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań :

  • W jakim stylu podobają mi się sukienki?
  • W jakim stylu odbywać się będzie uroczystość i przyjęcie?
  • Czy pora roku ma wpływ na to jaka powinna być sukienka?
  • Co lubię w mojej figurze, co  chciałabym wyeksponować, a co wolałabym zakryć?
  • Określ także przybliżony budżet!

Czy warto nastawiać się na konkretny model?

Nawet jeśli zakochałaś się w sukience „na zdjęciu” i jesteś niemal pewna, że to ta jedyna, warto zmierzyć dla porównania chociaż 3-4 sukienki, zaproponowane przez stylistkę lub takie które wybierzesz sama. Upewnisz się w wyborze albo … zmienisz zdanie :).

Jak wygląda pierwsza wizyta w salonie?

Pierwsza wizyta w salonie trwa ok. 45-60 minut. Jeśli będziesz potrzebowała kolejnego spotkania, oczywiście możesz umówić się na następy termin.

Wizytę  rozpoczyna krótka rozmowa ze stylistką. Następnie przechodzimy do przymierzalni, a nasza stylistka pomaga Ci w założeniu każdej kreacji, służąc radą i sukienkowym doświadczeniem.

Oczywiście w trakcie wizyty mogą towarzyszyć Ci Twoi bliscy. Zadbaj, by były to osoby, na których zdaniu i opinii naprawdę Ci zależy. Zbyt wiele osób (każda ze swoim zdaniem i gustem) może nieźle namieszać w głowie Panny Młodej. Skup się na swoich odczuciach, oraz na tym jak podoba Ci się to co widzisz w lustrze.

Ważne:
Bardzo prosimy o pojawienie się punktualnie. W przypadku spóźnienia, na mierzenie pozostanie nam mniej czasu, a  na kolejną godzinę z reguły umówiona jest kolejna Panna Młoda. Jeśli nie możesz dotrzeć lub spóźnisz się – zadzwoń!

Czy w naszym salonie można robić zdjęcia?

Ze względu na to, że Panna Młoda w salonie mierzy sukienki z ekspozycji (często za małe, za duże lub za długie), które nie są dopasowane do jej figury, nie pozwalamy robić zdjęć. Takie fotografie nie oddają rzeczywistego obrazu, nie pokazują jak sukienka będzie wyglądać finalnie. Wybór sukienki w oparciu o takie zdjęcia często okazuje  się nietrafnym.

Prosimy także o nie filmowanie i nie robienie zdjęć podczas przymiarek. Aby profesjonalnie wykonać przymiarkę potrzebujemy maksymalnego skupienia. Oczywiście, gdy sukienka jest już skończona i dopasowana do klientki, można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Jak wygląda zamówienie sukienki?

Gdy jesteś już pewna, że to właśnie TA, możemy przystąpić do działania. Zdejmiemy dokładną miarę, omawiamy  szczegóły i ustalamy czas realizacji zamówienia.  

Jeśli planujesz zmiany wagi od razu poinformuj o tym konsultantkę. Musimy odpowiednio rozplanować przymiarki.

Gdy wszystko jest ustalone, Twoje zamówienie trafia do pracowni. Sukienka jest tworzona od podstaw, według Twoich wymiarów. Szyjemy ją na miarę, co daje gwarancję, że będzie idealnie układać się na Twojej sylwetce.

Jak wyglądają płatności za sukienkę?

Przy podpisywaniu umowy klientka wpłaca ok 30% - 50% wartości sukienki (w zależności od wybranego modelu). Resztę kwoty można wpłacić podczas odbioru lub w trakcie kolejnych spotkań.

Czy można modyfikować modele z regularnych kolekcji?

Po konsultacji z projektantką możliwe są modyfikacje, które nie odbiegają od naszej wizji każdej sukienki. Każda zmiana musi być omówiona i zaakceptowana przez nas i Pannę Młodą.

Jak wygląda realizacja zamówienia?

Po złożeniu zamówienia zdejmiemy dokładną miarę, omawiamy  szczegóły i ustalamy czas realizacji zamówienia.  To wtedy sukienka jest modelowana i dopasowana do Twojej figury. Wtedy najlepiej, abyś miała ze sobą ślubne buty, oraz bieliznę. W trakcie przymiarek możesz dopasować dodatki (welon, ozdoby do włosów, biżuterię, podwiązkę czy wdzianko), które znajdziesz w naszej ofercie. Możesz zabrać ze sobą własne elementy stylizacji, by sprawdzić czy wszystko do siebie pasuje.

Kiedy możesz odebrać swoją sukienkę?

Odbiór ustalamy indywidualnie, w czasie dogodnym dla klientki. Optymalny, w naszej ocenie czas odbioru to dwa do sześciu tygodni przed ślubem.

Ceny sukienek mogą ulec zmianie w ciągu roku (tkaniny przychodzą z różnych stron świata, czasem zmienia się koszt transportu czy wysokość cła). Oczywiście po wpisaniu ceny w kartę zamówienia, cena pozostaje niezmienna.